Czujniki cofania

Każdy kierowca, który przynajmniej od czasu do czasu poszukuje miejsca parkingowego w dużym mieście, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z jakim ryzykiem wiążą się tego rodzaju manewry. Wcale nie jest trudno o uszkodzenia i to zarówno te, które dotyczą naszego własnego auta, jak i te, które niosą za sobą poważne konsekwencje dla samochodów zapa...

Każdy kierowca, który przynajmniej od czasu do czasu poszukuje miejsca parkingowego w dużym mieście, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z jakim ryzykiem wiążą się tego rodzaju manewry. Wcale nie jest trudno o uszkodzenia i to zarówno te, które dotyczą naszego własnego auta, jak i te, które niosą za sobą poważne konsekwencje dla samochodów zaparkowanych w okolicy. Na szczęście, ryzyko to można ograniczyć do minimum, z pomocą przychodzi bowiem czujnik cofania do samochodu

Zalety czujników cofania

Największą zaletą czujników cofania jest wyraźne zwiększenie wygody kierowcy. Ten ostatni może to odczuć nie tylko podczas parkowania, ale i w czasie innych manewrów, które sprawiają, że trudno jest kontrolować otoczenie pojazdu. Samochodowy czujnik cofania nie tylko potrafi zareagować na obecność przeszkód, z istnienia których kierowca nie zdaje sobie sprawy, ale również ostrzega sygnałem dźwiękowym o ich pojawieniu się. Bardzo często sygnał ulega intensyfikacji w miarę zbliżania się kierowcy do obiektu, który może stanowić dla niego zagrożenie, co pozwala na bardzo precyzyjne określenie, jak dokładny manewr należy wykonać w danym momencie.

4 sensorowy czujnik cofania

Czujniki cofania są dziś sprzedawane w dużej liczbie, a każdy ich producent przekonuje, że właśnie polecane przez niego rozwiązanie jest tym, które w największym stopniu zasługuje na miano niezawodnego. Na liście tych, które także obiektywnie są postrzegane jako skutecznie, czujniki czterosensorowe zajmują przy tym jedne z pierwszych miejsc. Tak duża liczba sensorów zwiększa czułość systemu, poszerza kąt działania czujnika, a jednocześnie daje większą szansę na wykrycie nawet tych przeszkód, które są trudne do wychwycenia.

Jak działa czujnik cofania?

Czujniki przeważnie działają na zasadzie sonaru, a zatem emitują fale ultradźwiękowe. Te odbijają się od przeszkody, co z kolei pozwala na określenie, w jakiej odległości od samochodu znajduje się obiekt, który może stanowić dla niego zagrożenie. Po rozpoznaniu przeszkody kierowca jest informowany zarówno o odległości od niej, jak i o jej dokładnej lokalizacji.

Więcej

Czujniki cofania 1 produkt

Pokaż 1 - 1 z 1
Pokaż 1 - 1 z 1